מיקום: חדשות

יום סבים וסבתות

יום סבים וסבתות

ביום שלישי ז' בשבט, נערך זו הפעם הרביעית בישיבה, אירוע "ישיבה בשלייקס" - מפגש מרגש של הסבים והסבתות של תלמידי שיעור ב' המתגייסים לצה"ל בחודש מרץ הקרוב (השנה, יתגייסו לחטיבות הצנחנים ושריון, חיל הים וליתר מגוון החילות.). כ50 סבים וסבתות הגיעו מכל רחבי הארץ להשתתף ביום בישיבה ובחוויית לימוד עם הנכדים.

במהלך היום, נערך סיור בישיבה ובמתקניה, מלווה בהסבר על הנוף של הרב צפניה דרורי על ביהמ"ד והרעיון שמאחורי עיצובו. וכן נערכו סיורי חדרים אישיים וכמובן ארוחת צהריים עשירה. לאחר תפילת מנחה, נערכו שיעורים לסבתות ובמקביל לימוד בחברותות של הסבים והנכדים בבית המדרש. לאחר מכן התקיימה שיחה פתוחה עם ראש הישיבה הרב דרורי, וכן שיחה עם מנהל הישיבה חיים בומש על הייחודיות והקשר המיוחד של הישיבה עם תלמידיה. "זוהי יוזמה מרגשת שהתחלנו אותה לזכרו של בוגרנו לשעבר השר אורי אורבך ז"ל, אומר חיים בומש מנכ"ל הישיבה, "אורי היה שר לאזרחים ותיקים הוגה הרעיון 'שלישי בשלייקס' שאותו לקחנו כהשראה".

בסיום היום נסעו הסבים והסבתות חזרה לבתיהם בכל רחבי הארץ מלאי רשמים ושמחה. הנכדים, החיילים לעתיד, היו בהרגשה נהדרת של קשר עם שרשרת הדורות במשפחתם דרך המגרש הביתי והטבעי שלהם.

צילומים מוטבעים על מגנטים נשלחו לבתי הסבים והסבתות כמזכרת.